Buzoienii sunt campioni la arte marţiale

0
Sportivii medaliaţi de la Shin-Do

Cinci puşti de la Clubul Sportiv Shin-do Buzău s-au numărat printre medaliaţii concursului internaţional „Judegement Day" de kick-box, derulat în Capitală şi la starul căruia au fost peste 500 de sportivi.

Sebastia Bălan a ocupat locul întâi la categoria 6-8, Denis Mihai a luat arginatul la categoria 4-6 ani, la fel ca Izabela Zekany la categoria 10- 12 ani. Locul trei la 6-8 ani a fost obţinut de Vlăduţ Ralea, în timp ce Radu Dumitrache s-a clasat al patrulea la 10-12 ani.

„Am ajuns într-un punct destul de înalt într-un timp relativ scurt de pregătire. Copii sunt foarte mândri de aceste rezultate, pentru ei înseamnă mult, sunt încurajaţi astfel să continue pe aceeaşi linie", a spus antrenorul Ştefan Zekany.