Hochei: HC Csikszereda, tot mai aproape de titlul naţional FOTO

0

În meciul cinci al finalei Campionatului Naţional de hochei pe gheaţă, ASC Corona Fenestela 68 Braşov a fost învinsă, astăzi, pe propriul teren, de Sport Club Miercurea Ciuc, scor 1-6, pe reprize 1-3, 0-1, 0-2.

Chiar dacă au deschis scorul repede, chiar în minutul 3:46, prin Vitalij Kiricenko, braşovenii nu au făcut faţă ritmului impus de campioana României şi au pierdut cel de-al treilea meci al finalei. Astfel, după cinci confruntări, Sport Club Miercurea Ciuc conduce cu 3-2 la general şi mai are nevoie de o singură victorie pentru a câştiga titlul naţional.

Vezi aici imagini de la meciul Corona Fenestela - Sport Club M. Ciuc

Golurile „ciucanilor“ de astăzi au fost marcate de Novak (2), Szabolcs, Hurtaj, Molnar şi Ervin Moldovan. Următoarea confruntare va avea loc mâine, de la ora 15.30, la Patinoarul Olimpic din Braşov. Dacă va mai fi cazul, meciul decisiv se va juca miercuri, la Miercurea Ciuc.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!