FC Brașov, prima echipă din Liga I învinsă de Concordia Chiajna

0

Concordia Chiajna a învins, în această seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa FC Braşov, obţinând prima sa victorie în Liga I, în etapa a VIII-a a Ligii I, într-un meci în care oaspeţii au evoluat în inferioritate numerică, din minutul 44.

Golurile au fost înscrise de Bălţoi '55 şi Vitinha '67 pentru Concordia, respectiv Buga '3 pentru FC Braşov.

FC Braşov a rămas în inferioritate numerică, în minutul 44, când Hadnagy a primit al doilea cartonaş galben, pentru simulare, fiind eliminat.

0-1: Buga a deschis scorul în minutul 3, învingându-l pe portarul Gospodinov după o preluare foarte bună.

1-1: Bălţoi a egalat cu o lovitură cu capul, după o pasă de la Petre Marin.

2-1: Vitinha a stabilit scorul final al partidei, cu un şut din careu, după o acţiune personală.

Concordia Chiajna: Gospodinov - P. Marin, Bozga, Stoica, Vitinha - Ad. Popa, V. Munteanu (Chiţu '58), Radu (Mihalcea '46), Stere - Trică (S. Pană '71), Bălţoi.
Antrenor: Laurenţiu Diniţă

FC Braşov: Felgueiras - Velayos, Majernik, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Ferreira (Distefano '71), Cristescu, Madeira, Chipciu - Buga (Toloza '53), Hadnagy.
Antrenor: Daniel Isăilă

Cartonaşe galbene: Trică '51, Bozga '60, Gospodinov '89, S. Pană '90 / Hadnagy '6, Hadnagy '44, Cr. Munteanu '54, Cristescu '59. Cr. Ionescu '80

Cartonaş roşu
: Hadnagy '44

Arbitri: Cătălin Popa (central) - Mircea Orbuleţ, Vlad Bârleanu (asistenţi) - Florin Miron (rezervă)

Observatori: Vasile Avram, Mircea Dancu.

Repriza secundă a început cu o mică întârziere, din cauza unei pene de curent.