CSU Cuadripol Braşov a fost învinsă de BC Târgu-Mureş

0

Într-o restanţă din etapa a XIII-a a Diviziei A de baschet masculin, gruparea CSU Braşov a pierdut confruntarea susţinută, aseară, la Târgu-Mureş.

Gazdele s-au impus cu 102 - 81, pe sferturi 33-13, 17-15, 31-34, 21-19. Cu doar şapte jucători trecuţi pe foaia de joc, din cauza numeroaselor probleme medicale, „studenţii" au început slab partida şi au fost dominaţi clar în primul sfert. Chiar dacă au echilibrat partida în celelalte reprize, băieţii lui Dan Calancea au fost nevoiţi să se recunoască învinşi, suferind cea de-a 13-a înfrângere a sezonului.

De la oaspeţi s-au remarcat: Bubanja - 23p şi Marinkovic - 22p. În etapa a XV-a a Diviziei A, CSU va întâlni sâmbătă, de la ora 17.00, în Sala Sporturilor „D.P. Colibaşi", pe CSM Bucureşti.

Este o victorie meritată a mureşenilor, care au profitat din plin de erorile pe care le-am comis. Am început meciul foarte slab, iar pe parcurs nu am mai putut recupera handicapul. Acum ne gândim la meciul din etapa viitoare", a subliniat antrenorul „studenţilor", Dan Calancea.