Alex Chipciu: „Nu mi-o iau în cap și nu mă cred mare fotbalist“

0

Marcatorul ultimului gol al meciului FC Brașov - Rapid, scor 2-0, mijlocașul Alex Chipciu, consideră că victoria propriei echipe este absolut meritată.

A fost un meci foarte frumos, am meritat victoria, o spun din toată inima. Atunci când munceşti în teren cum am făcut-o noi astăzi nu ai cum să nu te bucuri la final.

Am fost coleg cu Dani (n.r. - Coman) la Braşov şi ştiam că în situaţii de unu la unu anticipează foarte bine ce face jucătorul din faţă. La faza golului, mi-a venit mingea mai înalt şi am zis hai să încerc un lob.

Sunt pregătit şi mă voi pregăti în continuare, dar nu vreau să mi-o iau în cap şi să mă cred cine ştie ce fotbalist. Sunt la Braşov şi vreau să ajut această echipă să termine cât mai sus în acest cmapionat
"
, a afirmat Chipciu.

Formaţia Rapid a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), de echipa FC Braşov, într-un meci contând pentru etapa a XVII-a, ultima a turului Ligii I.

Golurile au fost marcate de Rusu '11 şi Chipciu '27. Rapidistul Cassio a fost eliminat pentru o intrare dură la Rusu, în minutul 41, iar în minutul 75, Lazăr, la un duel cu Ilyes, a primit cartonaşul roşu.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!