Victorie categorică obţinută de FC Botoşani în faţa echipei Săgeata Năvodari

0

FC Botoşani a învins, sâmbătă, pe teren propriu formaţia clasată pe locul al doilea în clasamentul seriei I a Ligii secunde la fotbal, şi practice şi-a asigurat promovarea în prima ligă.

FC Botoşani îşi continuă nestingherita drumul spre prima ligă fotbalistică. Sâmbătă, elevii lui Cristi Popovici au reuşit să câştige cu scorul de 4-0 partida disputată împotriva celor de la Săgeata Năvodari.  Scorul a fost deschis încă din minutul 6, printr-un penalty executat de Vaşvari. În minutul 52 al partidei FC Botoşani şi-a majorat scorul printr-un gol semnat de Fulop.  Atila Hadnagy şi-a tre cut şi de aceasta dată numele pe lista marcatorilor, acesta înscriind de două ori, în minutele 55 şi 67.

În urma acestui rezultat FC Botoşani rămâne lider al seriei I al ligii secunde la fotbal, cu 47 de puncte, urmată de Săgeata Năvodari care a acumulat 40 de puncte. Etapa viitoare FC Botoşani va întâlni, în deplasare, formaţia Sportul Studenţesc

Mai puteti citi si: FC Botoşani tot mai aproape de prima ligă. Sâmbătă a învins echipa Dinamo II Bucureşti cu scorul de 5-1