LIGA CAMPIONILOR HCM Baia Mare câştigă cu Viborg la un gol diferenţă

0
HCM Baia Mare a castigat disputa cu Viborg FOTO:Arhiva

HCM Baia Mare a câştigat cu greu disputa cu Viborg, aceasta fiind cea de-a doua victorie în acest an a elevelor antrenate de Tone Tiselj în actuala ediţie de Liga Campionilor. În acest moment băimărencele pot visa la o calificare în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Meciul a fost unul extrem de echilibrat, practic ambele echipe mergând gol la gol, cu mici detaşări pe tabela de scord din partea băimărencelor, dar imediat egalate de gazde, victoria băimărencelor fiind decisă în ultimele minute ale partidei.

O victorie mare obţinută de echipa din Baia Mare, echipă care avea nevoie de aceste puncte, în primul rând pentru moral. Scorul final, după disputarea celor 60 de minute de joc, a fost 31-30 pentru Baia Mare, cu un gol "de aur" marcat de Eliza Buceschi..

Simona Halep a devenit favorită nr. 1 a turneului WTA de la Dubai. Românca şi-a aflat posibilele adversare