FCM Alexandria mai bună decât Steaua Bucureşti

0

Ce n-a reuşit Steaua Bucureşti a izbutit FCM Alexandria. Egala Stelei din urmă cu o săptămână, echipa a doua a omului de afaceri teleormănean, Ioan Niculae, Astra II Giurgiu a fost umilită pe teren propriu de FCM Alexandria.

După rezultatul excelent obţinut miercuri, 7 martie, în faţa Stelei, jucătorii formaţiei Astra II Giurgiu au fost readuşi cu picioarele pe pământ de FCM Alexandria. Teleormănenii s-au impus pe terenul Dunărea Port cu scorul de 3-0, toate golurile fiind marcate după pauză. Toţi jucătorii care s-au aflat pe teren în meciul cu Steaua au evoluat şi contra celor de la FCM Alexandria.

Diferenţa a fost făcută după pauză atunci când alexăndrenii au punctat în minutele 57 prin Dan Voicilă din penalty, 66 prin Moga şi 77 prin Florin Radu.
Tehnicianul FCM, Alexandru Gheorghe a trimis în teren următorul “11″: Celic – C. Radu, Floricel, Câmpeanu, Bădănoiu – Mămăligeanu, Lacovişte, Urucu, F. Radu – Moga, D. Voicilă. Primul meci al alexăndrenilor în returul campionatului va avea loc săptămâna viitoare în deplasare la CS Buftea.