FOTO Mister World 2014 este un tâmplar danez

0
Câştigătorul ediţiei din acest a concursului Mister World a fost apreciat de juriu pentru chipul frumos, dar şi pentru personalitatea sa puternică FOTO: Facebook

Danezul Nicklas Pedersen, de meserie tâmplar, este marele câştigător al titlului Mister World 2014. România a fost reprezentată în concurs de Bogdan Mierla, un fost fotbalist sucevean.

La concurs au participat reprezentanţi din 46 de ţări, iar reprezentantul Danemarcei a câştigat datorită performanţelor pe care le-a avut pe parcursul concursului, a chipului frumos şi a personalităţii sale puternice, şi-au motivat alegerea organizatorii competitţiei masculine.

Marea Britanie a fost gazda ediţiei din acest an a concursului, acesta fiind organizat în oraşul Torbay, situat în comitatul britanic Devon.

Bărbaţii au parcurs mai multe probe, care au inclus întreceri sportive, defilări pe podimul de modă şi chiar un antrenament alături de trupele de comandă britanice.

mister world

Ei au fost nevoiţi să-şi demonstreze şi abilităţile de utilizare a conţinutului multimedia. Fiecare dintre participanţii la concurs a avut de creat o prezentare originală pentru reţelele sociale. Competiţia a debutat cu o defilare electrizantă. Bărbaţii au intrat pe scenă în paşi de dans, îmbrăcaţi doar în blugi.

Câştigătorul danez, în vârstă de 23 de ani, a primit un cec de 50.000 de dolari. El îşi doreşte să-şi înfiinţeze propriul atelier de tâmplărie, dar visează şi să devină actor. Nicklas Pedersen se consideră ”cel mai norocos bărbat din lume”. Pe locul al doilea în concurs s-au clasat nigerianul Emmanuel Ifeanyi Ikubuse şi pe mexicanul Jose Pablo Minor.

Reprezentantul României a  fost Bogdan Mierla (foto), un fost fotbalist sucevean. El are 22 de ani, 1,86 metri înălţime, este absolvent al Facultăţii de Ştiinţe Economice şi Administraţie Publică Suceava, iar în prezent urmează cursurile programului de master Turism şi Servicii.