Noi tulpini ale coronavirusului - Centrul European pentru Controlul Bolilor solicită membrilor să pregătească măsuri mai stricte

Centrul European pentru Controlul Bolilor (CNDC) a solicitat, joi, membrilor să se pregătească să ia măsuri mai stricte în "săptămânile următoare" pentru a opri răspândirea noii tulpini a coronavirusului prin ridicarea nivelului de vigilenţă, scrie AFP.
Noua tulpina este ca aia veche numai ca e noua!
Matei Basarab eu cred altceva. 1 an de zile nu a fost nicio modificare și nicio mutație. Și brusc, o dată cu vaccinările au început. Eu cred că de fapt aceste mutații au loc cu vaccinările.
au loc din cauza vaccinărilor am vrut să spun. E o coincidență mult prea mare. Cu atât mai mult cu cât iată, apar mutații la națiuni diferite, ceea ce confirmă o ipoteză personală, respectiv faptul că vaccinul în combinație cu specificitățile genomurilor din diferite părți ale lumii crează mutații diferite.
Pfizer au oprit livrarile de vaccin. Italia ameninta ca-i da in judecata ptr oprirea livrarilor.
Nu exista vaccinul izolat nicaieri in lume. Ceea ce ne este prezentat este o proiectie computerizata realizata pe simulare microbiologica. Nimeni nu a vazut virusul "in carne si oase". Totul este regie...scenariul a fost scris cu vreo citiva ani in urma de Forumul Economic International, in colaborare cu Fundatia Rockefeller. Cautati si veti gasi. De exemplu: www.youtube.com/watch
Conform Klaus Schwab si Forumul Economic International, urmeaza un mare atac cibernetic care o sa puna pe butuci cam totul...Electricitate, aprovizionare cu apa, carburanti, plati bancare, comunicatii...etc... Scrie pe site-ul lor... Dupa asta...urmeaza omul hibrid...unde omul nu o sa mai fie entitate biologica...ci un amestec intre elemente tehnologice si tesut biologic. Sint multe scrise in scenariile ce urmeaza sa fie aplicate...cine vrea, le gaseste si le si intelege. Dar...confortul e mai important.
Oh...am uitat...ia ghiciti unde se deschide centrul European de lupta impotriva criminalitatii cibernetice ... Corect...Romania... Pentru ca Romania este lider IT ? Noooo.... Centrul de securitate cibernetica o sa fie prima tinta in cazul unui atac cibernetic generalizat.
Vasile prostus... tu esti omul-crocodil si fara vaccin...
Salut bai asta cu canadiana... Ce zici ? O vrei in gura ? Nu-ti dau, ba...nu te pot privi in ochi...imi produci scirba....
"Eu cred că de fapt aceste mutații au loc cu vaccinările." Fa proasta clasei ... daca tu crezi ceva nu inseamna ca e si adevarat....virusii sufera mutatii doar atunci cand se inmultesc.... asa ca nu mai ramane iar gravida....
Si cind nu se inmultesc, ce se intimpla ?
Comentariu neaprobat.
Ia vezi bai gunoier canadian, cind se produc mutatii genetice la virusi... Si lasa tu ce parere ai...ca mutatiile nu au treaba cu rata de multiplicare. www.scotsman.com/health/coronavirus/how-does-virus-mutate-what-causes-mutation-and-how-long-it-takes-new-covid-strain-continues-spread-3076550
"Si cind nu se inmultesc, ce se intimpla ?" Degeaba ai internets nea vasile.... www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5075021/
Canadezule Inclusiv pe link-ul tau (care grafic arata ca in anul 1995...cine se ocupa de site-ul ala cred ca e ruda cu tine) spune ca nu factorul de multiplicare (inmultire) reprezinta cauza...ci transmiterea eronata (cu erori) a codului genetic de la o generatie la alta...Iar una din cauzele majore, este gazda infectata. Un virus poate sa se multiplice 10 ani fara sa-si altereze codul genetic...si brusc...in contact cu o anumita gazda, codul genetic al virusului prezinta erori cauzate de reziduri genetice ale gazdei. Nimic nu stii, gunoierule.
Desigur...pot exista si alte cauze privind erorile genetice...dar nu simpla multiplicare. Erorile sint cauzate de mai multi factori.
O alta cauza poate fi PH-ul la nivel celular al gazdei infectate...de exemplu...
Canadezule...tu acum sa nu bei soda caustica pentru ati modifica PH-ul celular.
"ci transmiterea eronata (cu erori) a codului genetic de la o generatie la alta" Ba crocodilule... pai nu asta e definitia "inmultirii"?.... Hahaha !... you're dumber than a sack of hair... dar fudul ! "Inclusiv pe link-ul tau (care grafic arata ca in anul 1995...cine se ocupa de site-ul ala cred ca e ruda cu tine)" Ba boule.... ala e site facut de scientists for scientists ... nu ca scotsman.com.... Hahaha !... asa ca multumesc de compliment !
Eu am spus ce am avut de spus... Daca tu crezi ca multiplicarea este acelasi lucru cu erori genetice transmise intre generatii de virusuri, eu nu mai spun nimic. Adica pentru mine e suficient. Te mai sun cind am nevoie de cineva sa-mi ia gunoiul.