Rezultatele preselecţiei Galei Tânărului Actor – HOP 2014

Rezultatele preselecţiei Galei Tânărului Actor – HOP 2014

La preselecţia Galei Tânărului Actor Hop.   Foto: Adi Bulboacă

Pe 15, 16 şi 17 iulie UNITER a organizat, la Teatrul Naţional Bucureşti, preselecţia pentru Gala Tânărului Actor, unde s-au prezentat 179 de tineri absolvenţi ai facultăţilor de teatru din Bucureşti şi din ţară. Ediţia a XVII-a a Galei se va desfăşura la Costineşti, în perioada 9-12 septembrie 2014.

Ştiri pe aceeaşi temă

La secţiunea Grup, comisia formată din Ana Ciontea, Claudiu Groza şi Cristian Theodor Popescu a decis ca următoarele spectacole să fie admise în concurs:
 
1. Ce a zis vrabia de Danny Mitarotondo cu: Alexandru Malaicu şi Ioan Alexandru Savu, absolvenţi ai Universităţii „Lucian Blaga” Sibiu
 
2. Feromonii de Theo Herghelegiu, cu: Alexandra Acalfoae, Petruţ-Laurenţiu Butuman, Ada Lupu, Anca Pascu şi Cosmina Rusu, absolvenţi ai Universităţii de Arte „George Enescu” Iaşi
 
3. O poveste imposibilă de Alina Suărăsan pe fragmente din Visul unei nopţi de vară, Nora, Faust, Unchiul Vanea, cu: Lucian Mihai Ionescu, Dana-Maria Marineci, Smaranda Nicolau,  Ana Bianca Popescu, Oana Cristina Puscatu şi Alina Suărăsan, absolvenţi ai Universităţii Naţionale de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
 
4. Paravan – Două telefoane de Matei Lucaci Grunberg, cu: Irina Antonie, Andrei Cătălin, Iulia Ciochină, Octavian Costin, Mădălina Craiu şi Ştefan Huluba, absolvenţi ai Universităţii Naţionale de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
 
La secţiunea Individual, comisia formată din Radu Afrim (director artistic al Galei Tânărului Actor), Marius Manole şi Mihaela Michailov a declarat admişi în concurs următorii candidaţi:
 
1. Alexandru Constantin Apostol, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
2. Cătălin-Nicolae Asanache, Universitatea „Babeş – Bolyai” Cluj
3. Ana-Maria Bercu, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
4. Andrea Erika Bokor, Universitatea de Arte, Târgu-Mureş
5. Andrei Brădean, Universitatea „Babeş – Bolyai” Cluj
6. Claudia Chiraş, Universitatea de Arte „George Enescu” Iaşi
7. Daniel-Ioan Chirilă, Universitatea de Arte „George Enescu” Iaşi
8. Andrei Ciopec, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
9. Ruxandra Coman, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
10. Răzvan Corneci, Universitatea „Babeş – Bolyai” Cluj
11. Flavia Giurgiu, Universitatea „Babeş – Bolyai” Cluj
12. Ştefan Huluba, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
13. Ada Lupu, Universitatea de Arte „George Enescu” Iaşi
14. Dana-Maria Marineci, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
15. Andrei Ioan Morariu, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
16. Marian-Gabriel Olteanu, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
17. Aurora Păunescu, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
18. Ioana-Maria Repciuc, Universitatea „Babeş – Bolyai” Cluj
19. Réka Szász, Universitatea „Babeş – Bolyai” Cluj
20. Alexandru Ştefănescu, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti
21. Iulia Valentina Verdeş, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti 
 
 

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre:
Modifică Setările