89 rezultate: Sortare: Cronologic ↓ Dupa popularitate
  • Începe Liga Campionilor. Biletele se pot cumpăra din 9 septembrie
    test tag · 11 Dec 2012, 17:22

Începe Liga Campionilor. Biletele se pot cumpăra din 9 septembrie

În zilele de 14 şi 15 septembrie Sala Polivalentă „Lascăr Pană“ din Baia Mare va găzdui meciurile de calificare în grupele principale ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Accesul la meciuri se va face pe bază de bilete sau abonamente, preţul unui bilet fiind de 15 lei, valabil pentru ambele meciuri din ziua aleasă.

• Cristina Vărzaru a marcat trei goluri în returul finalei Cupei Cupelor

Cristina Vărzaru a marcat trei goluri în returul finalei Cupei Cupelor

Cristina Vărzaru a disputat ultimul meci internaţional pentru formaţia daneză Viborg, cu care a cucerit, între altele, de trei ori Liga Campionilor. N-a fost să fie însă o nouă victorie pentru căpitanul echipei României... Viborg s-a înclinat (30-31) pe teren propriu, în faţa lui FTC Rail Cargo Hungaria, în returul finalei Cupei Cupelor - în tur s-a consemnat acelaşi rezultat.

• Anja Andersen va antrena o echipă masculină

Anja Andersen va antrena o echipă masculină

Daneza Anja Andersen urmează să preia funcţia de antrenor secund al echipei masculine Viborg HK, la trei luni şi jumătate după ce a fost demisă de la formaţia Oltchim Râmnicu Vâlcea.

• Vărzaru şi Amariei, medalii de bronz cu Viborg, în Danemarca

Vărzaru şi Amariei, medalii de bronz cu Viborg, în Danemarca

Echipa de handbal feminin Viborg HK, câştigătoare a Ligii Campionilor în sezonul trecut, a încheiat liga daneză cu medaliile de bronz, pentru care au luptat şi componentele naţionalei României, Cristina Vărzaru şi Carmen Amariei.

• Viborg renunţă la Amariei

Viborg renunţă la Amariei

Conducerea formaţiei daneze de handbal feminin Viborg HK a anunţat, marţi, că nu le va prelungi contractele jucătoarelor Carmen Amariei şi Maja Savici, motivul invocat fiind bugetul redus al echipei.

• Vărzaru s-a operat în Danemarca

Vărzaru s-a operat în Danemarca

Căpitanul naţionalei de handbal feminin a României, Cristina Vărzaru, a fost supusă unei intervenţii chirugicale la tendonul lui Ahile, marţi, la Viborg.

• Handbal: Amariei a revenit pe teren după trei luni

Handbal: Amariei a revenit pe teren după trei luni

Handbalista Carmen Amariei, componentă a campioanei Europei, Viborg HK, dar şi a naţionalei României, a revenit pe teren, miercuri, după operaţia de menisc suferită în urmă cu 13 săptămâni, informează Mediafax.

• Viborg, eliminată  din Ligă!

Viborg, eliminată din Ligă!

Câştigătoarea ediţiei trecute a Ligii Campionilor, formaţia daneză Viborg HK a fost eliminată duminică, pe teren propriu, din competiţie, deşi a învins pe Dinamo Volgograd (Rusia), scor 36-29 (14-17), în ultimul meci din grupa preliminară A.

• „Magiciana” Vărzaru, încă doi ani la Viborg

„Magiciana” Vărzaru, încă doi ani la Viborg

Cristina Vărzaru, căpitanul naţionalei de handbal a României, şi-a prelungit, pentru încă două sezoane, contractul cu campioana Danemarcei şi a Europei, Viborg HK.

• Vărzaru a făcut show în finala campionatului danez!

Vărzaru a făcut show în finala campionatului danez!

Proaspătă câştigătoare a Ligii Campionilor, Viborg a câştigat şi primul meci al finalei campionatului danez, scor 36-31, în faţa rivalelor de la Randers, fosta echipă a Steluţei Luca. Extrema Cristina Vărzaru a fost cea mai bună marcatoare a echipei sale, ea reuşind opt goluri.

• „Jucătoarele de la Oltchim trebuie respectate mai mult!“

„Jucătoarele de la Oltchim trebuie respectate mai mult!“

Câştigătoare a Ligii Campionilor cu Viborg şi a titlului de golgheteră a competiţiei, Cristina Vărzaru le-a lăudat pe „galactice“ pentru performanţa lor. Căpitanul echipei naţionale a României a explicat că diferenţa de mentalitate este cea care face ca handbalul danez să ne fie net superior.

• Danemarca a câştigat „Războiul lumilor“

Danemarca a câştigat „Războiul lumilor“

Oltchim a pierdut ambele manşe ale finalei Ligii Campionilor (21-28 şi 31-32 cu Viborg). Echipa vâlceană şi-a atins însă obiectivul, depăşind condiţia unui handbal care supravieţuieşte printr-un miracol.

• Râmnicu Vâlcea: Oltchim a pierdut Champions League la handbal: 31-32 cu Viborg

Râmnicu Vâlcea: Oltchim a pierdut Champions League la handbal: 31-32 cu Viborg

Oltchim Râmnicu-Vâlcea a pierdut şi manşa a doua a finalei Ligii Campionilor contra formaţiei daneze Viborg. Susţinute frenetic de 5.500 de suporteri, handbalistele de la Oltchim au clacat în faţa presiunii enorme şi nu au reuşit să recupereze diferenţa de şapte goluri din tur.

• Vis spulberat! Oltchim a pierdut Champions League la handbal: 31-32 cu Viborg

Vis spulberat! Oltchim a pierdut Champions League la handbal: 31-32 cu Viborg

• Jakob Vastergaard:

Jakob Vastergaard: "Suntem favoriţi"

Echipa daneză Viborg, adversara Oltchimului în finala Ligii Campionilor la handbal feminin, a sosit plină de încredere pentru returul care va avea loc mâine, la Bucureşti, în Sala Polivalentă.

• Antrenorul de la Viborg: „Suntem favoriţi”

Antrenorul de la Viborg: „Suntem favoriţi”