222 rezultate: Sortare: Cronologic ↓ Dupa popularitate
  • Petrolul, învinsă de puterea paranormalului
    test tag · 11 Dec 2012, 17:22

Petrolul, învinsă de puterea paranormalului

Criticat de spectatori după înfrângerea neaşteptată suferită pe teren propriu miercuri seară, managerul Petrolului, Valeriu Răchită, l-a trimis la conferinţa de presă pe secundul Valentin Negoiţă, care a dat declaraţia zilei: „Numai în filme S.F. se mai putea aşa ceva“

• Concordia – Rapid 1-0. Giuleștenii, umiliți la Chiajna

Concordia – Rapid 1-0. Giuleștenii, umiliți la Chiajna

Aflați în urmărirea liderului Ligii 1, Dinamo, rapidiștii au suferit un eșec umilitor (0-1) la Chiajna. Concordia a avut două mari ocazii de gol, însă a marcat un gol fenomenal, prin Adi Popa, care a finalizat o cursă de circa 60 de metri, în ultimul minut de joc! Giuleștenii au presat pe final, însă portarul Kolev a fost de neînvins.

• Gata cu vacanţa!

Gata cu vacanţa!

Penultima clasată din Liga I, Concordia Chiajna, este prima formaţie din România care-şi reia pregătirile în 2012, după o pauză de numai 16 zile. Mâine se va reuni şi Petrolul Ploieşti.

• City'us merge mai departe în Cupă fără să joace

City'us merge mai departe în Cupă fără să joace

City’us Târgu-Mureş trebuia să dispute aseară la Chiajna, partida din optimile de finală ale Cupei României la futsal, în compania formaţiei Concordia, din localitate. Partida a fost anulată, datorită retragerii din competiţie a formaţiei din Chiajna, din cauza dificultăţilor financiare.

• FC Brașov, prima echipă din Liga I învinsă de Concordia Chiajna

FC Brașov, prima echipă din Liga I învinsă de Concordia Chiajna

Concordia Chiajna a învins, în această seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa FC Braşov, obţinând prima sa victorie în Liga I, în etapa a VIII-a a Ligii I, într-un meci în care oaspeţii au evoluat în inferioritate numerică, din minutul 44.

• „U

„U" Cluj ratează şansa de a urca pe podium

Formaţia pregătită de Ionuţ Badea a ratat şansa de a urca pe podiumul Ligii I, remizând acasă împotriva nou-promovatei Concordia Chiajna. Clujenii au deschis scorul prin Claudiu Niculescu, iar Bălţoi a egalat pentru oaspeţi.

• Chiajna - Petrolul 0-2 în duelul nou-promovatelor

Chiajna - Petrolul 0-2 în duelul nou-promovatelor

Petrolul s-a impus, luni seară, pe terenul unei alte nou-promovate, după un meci în care experienţa jucătorilor din lotul lui Răchită a făcut diferenţa în faţa unei echipe care mai are foarte mult de lucru la toate capitolele. Pentru ploieşteni au înscris Komazec şi Negru, iar noul cuplu de fundaşi centrali şi-a făcut foarte bine datoria

• Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti, astăzi de la 19.30

Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti, astăzi de la 19.30

Petrolul Ploieşti întâlneşte, în această seară, Concordia Chiajna, în deplasare. Partida începe de la ora 19.30. Managerul Valeriu Răchită pregăteşte mai multe surprize înaintea partidei cu echipa de pe locul 17

• Deaconu va arbita Oţelul Galaţi-Concordia Chiajna, ultimul meci al etapei

Deaconu va arbita Oţelul Galaţi-Concordia Chiajna, ultimul meci al etapei

Comisia Centrală de Arbitri a decis ca Alexandru Deaconu din Bucureşti să conducă partida FC Oţelul Galaţi - CS Concordia Chiajna, din etapa a II-a a Ligii I. Deaconu  va fi asistat la linii de Florin Eduard Ungureanu  şi Marius Nicoară, iar rezervă va fi Andrei Florin Chivulete. Ca observatori au fost delegaţi Corneliu Fecioru şi Ion Craiu.

• Comuna din Liga I

Comuna din Liga I

Concordia Chiajna este cea de-a treia echipă din mediul rural care va evolua în primul eşalon fotbalistic al ţării, după FC Olt Scorniceşti (1979-1990) şi Victoria Brăneşti (2010-2011).  Comuna ilfoveană Chiajna, cu o populaţie de numai 8.200 de locuitori, este cea mai mică localitate din istoria Ligii I.

• Concordia Chiajna ţinută în şah la Giurgiu

Concordia Chiajna ţinută în şah la Giurgiu

Astra II şi Concordia Chiajna au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat sâmbătă în complexul „Marin Anastasovici” din Giurgiu. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 36 prin Alexandru Bălţoi, în timp ce pentru giurgiuveni a punctat Fonseca (minutul 76).