"Vin după ce îmi termin îngheţata!" Răspuns genial al Simonei Halep când a fost solicitată să revină pe teren după o întrerupere cauzată de ploaie

0

Simona Halep va relua în această noapte, de la ora 04.00 disputa cu Svetlana Kuzneţova, duel pentru accederea în finala turneului de la Sydney.

Meciul reîncepe de la scorul de 5-4 pentru jucătoarea noastră, în primul set, după ce joi partida s-a întrerupt din cauza ploii. A fost o adevărată telenovelă meteorologică, deoarece la Sydney ba a plouat, ba a stat ploaia.

Meciul Simonei a început cu mai bine de patru ore întârziere şi până ca organizatorii să ia decizia finală de amânare cu o zi a partidei, partida a mai luat două pauze. Când nu se ştia dacă se va mai juca sau nu joi, Simona Halep a oferit un răspuns genial adversarei ei, pe o reţea de socializare, răspuns care a cules o grămadă de aprecieri.

Kuzneţova: "Ploaie...când ne vei lăsa să jucăm?"
Halep: "Nicio şansă".
Kuzneţova: "Simona, te aştept  doar 10 minute pe teren! Altfel vei fi descalificată. Glumesc".
Halep: "Trebuie să-mi termin îngheţata şi vin".

Kuzneţova:  "Aştept până îmi termin lecţia de cântat şi vin şi eu".

Meciul Simonei se va relua la ora 04.00, iar învingătoarea va juca împotriva câştigătoarei duelului dintre Monica Puig şi Belinda Bencic, meci întrerupt la scorul de 4-0 în primul set, pentru prima jucătoare.

Deşi a pierdut la Sydney, Simona Halep se declară fericită. Ce a determinat-o să facă asta

CTP după înfrângerea Simonei Halep: "A fost bătută de vânt!"

Ce şansă pentru Halep! Tragere la sorţi norocoasă la Australian Open

Simona Halep, vedetă în New York Times. Americanii dezvăluie de ce a acceptat Darren Cahill să o antreneze

"Vin după ce îmi termin îngheţata!" Răspuns genial al Simonei Halep când a fost rechemată pe teren după o întrerupere cauzată de ploaia de la Sydney

Darren Cahill a intervenit decisiv şi în meciul cu Svetlana Kuzneţova. Vezi AICI ce i-a spus Simonei Halep

Şarapova, aşa cum o visează mulţi bărbaţi. Vezi AICI ce bonus oferă rusoaica într-o ipostază incitantă

Faza zilei la meciul Simonei Halep: "Mişcă-te şi tu o dată, că te rog de o oră!"