VIDEO Un tenismen şi-a ieşit din minţi la Wimbledon: „Ai văzut ce ai făcut? Eşti un idiot!“

0

Scos din fire de o decizie pe final de meci a arbitrului de scaun, tenismenul sârb Victor Troicki s-a dezlănţuit într-un atac furibund la adresa oficialului.

Victor Troicki a pierdut în cinci seturi meciul cu spaniolul Albert Ramos, scor 6-3, 3-6, 3-6, 6-2, 6-3. La scorul de 5-3 în setul decisiv şi 30-30, un serviciu a lui Ramos a fost considerat out de arbitrul de linie, însă arbitrul de scaun a oferit punctul spaniolului. Furios, Troicki a cerut mingea pentru a-i arăta oficialului că nu are nicio urmă de var, însă acesta a rămas ferm pe poziţii.

Troicki a pierdut şi următoarea minge, setul şi meciul şi s-a dus glonţ către arbitrul de scaun, italianul Damiao Torrela. „Ştii ce ai făcut? Eşti oribil! De ce faci asta? Eşti cel mai slab arbitru! Îmi pare rău, trebuie să îţi spun, dar eşti un idiot! Nu ai văzut nimic azi! Au fost 30 de greşeli“.

Tenismenul sârb riscă acum o penalitate de 5.000 de lire sterline pentru ieşirea la adresa arbitrului.