VIDEO Real Madrid şi FC Barcelona au învins cu acelaşi scor. Săptămâna viitoare este programat El Clasico

0

Real Madrid şi FC Barcelona au învins cu 3-2  în etapa de ieri din Spania, dar au avut destule emoţii în a se impune.

Real Madrid a câştigat cu emoţii pe terenul lui Sporting Gijon, cu 3-2. Cu un prim 11 inedit, în care singurul titular obişnuit a fost Sergio Ramos, galacticii au fost conduşi cu 1-0 şi 2-1, dar au dat lovitura în ultimul minut, prin Isco. Tot el, dar şi Morata înscriseseră şi mai devreme.

Catalanii s-au impus cu 3-2 în disputa cu Real Sociedad, într-o partidă în care toate golurile au fost marcate în prima repriză.Cu Messi în zi de graţie (dublă şi assist pentru golul trei, al lui Paco Alcacer), echipa lui Luis Enrique s-a impus destul de greu în confruntarea cu adversara din Ţara Bascilor. Catalanii şi-au arătat încă o dată carenţele în defensivă, Umiti "reuşind" un autogol, iar Xabi Prieto punctând pentru 2-3 chiar înainte de pauză.

Săptămâna viitoare este programat derbyul Real Madrid - FC Barcelona, pe 23 aprilie