VIDEO Halep a ratat o şansă uriaşă: Acesta a fost punctul care a întors meciul în favoarea Serenei, când americanca era cu spatele la zid

0
Halep

Simona Halep ar fi putut câştiga meciul cu Serena Williams (16 WTA) din optimile de la Australian Open, dacă ar fi gestionat mai bine un moment crucial.

Simona Halep şi-a revenit admirabil după un prim set în meciul cu Serena Williams în care n-a existat pe teren.

Românca a echilibrat disputa în setul doi pe care l-a şi câştigat, iar în decisiv a dus-o pe Williams în pragul disperării! Totul a culminat cu o şansă uriaşă pentru Halep într-un moment în care aceasta conducea cu 3-2, iar Williams era la serviciu.

La acest scor, românca a avut trei mingi de break, dar n-a reuşit să fructifice nici una! Serena a „supravieţuit“, şi-a făcut serviciul după un game-maraton, decis la deuce#5, după care a făcut imediat break şi, ulterior, a luat şi setul cu 6-4.

Iată punctul prin care Serena Williams şi-a făcut serviciul pentru a egala la 3-3: