VIDEO  Rezumatul unui meci fabulos. Simona Halep a întors partida cu Samantha Stosur de la 4-6, 2-5 şi s-a calificat în sferturi la Miami Open

0
FOTO Guliver / Getty Images / Al Bello

Simona Halep a reuşit un meci fantastic în această noapte şi s-a calificat în sferturile de finală de la Miami Open.

Jucătoarea noastră a întâlnit-o pe australianca Samantha Stosur, o jucătoare foarte experimentată, în faţa căreia Simona pierduse anul trecut la Roland Garros.  Halep a început bine meciul şi a condus cu 4-2 în primul set, dar Stosur a revenit şi s-a impus cu 6-4.

Apoi, în setul al doilea, Simona a căzut în apatie şi a fost condusă cu 5-2, însă a revenit fantastic şi a întors, câştigând cu 7-5.

Setul al treilea a fost la discreţia ei, impunându-se cu 6-2.

Vezi AICI cu cine va juca Simona Halep mai departe şi care e bilanţul întâlnirilor directe cu următoarea adversară

Când are loc duelul cu Johanan Konta şi ce crede Simona Halep despre adversara ei din sferturi de la Miami