Turneul Campioanelor: Maria Şarapova rămâne fără victorie, Serena Williams poate să-şi ia revanşa după Simona Halep

0
tc FOTO afp

Joi sunt programate trei meciuri în Turneul Campioanelor, dintre care două din grupa albă şi unul din cea roşie, în a cărei componenţă intră şi Simona Halep.

RĂMÂI PE ADEVARUL.RO PENTRU MAI MULTE DETALII

Prima partidă a zilei s-a jucat între poloneza Agnieszka Radwańska (6 WTA) şi daneza Caroline Wozniacki (8 WTA), cea din urmă impunându-se în două seturi, cu 5-7, 6-3, după o oră şi 48 de minute.

Rusoaica Maria Şarapova (2 WTA) continuă turneul fără victorie, după ce a pierdut şi cel de-al doilea meci, în faţa cehoaicei Petra Kvitová (3 WTA), scor 3-6, 2-6, la finalul unei partide de o oră şi 17 minute. În ultima etapă a grupei albe, vineri, Maria Şarapova va evolua cu Agnieszka Radwańska, iar Petra Kvitová o va întâlni pe Caroline Wozniacki.

Programul va fi închis, nu mai devreme de 14.30, de americanca Serena Williams (1 WTA) şi canadianca Eugenie Bouchard (5 WTA), cea dintâi venind imediat după înfrângerea suferită în faţa Simonei Halep (4 WTA), scor 6-0, 6-2.