Rapid, prima victorie în India: giuleştenii au câştigat la un scor fluviu. Ce alte rezultate au avut până acum

0

Giuleştenii se pregătesc, în continuare, în Asia pentru partea a doua a sezonului în care speră să obţină promovarea în primul eşalon.

Rapid a avut nevoie de o întâlnire cu o echipă din liga a patra pentru a bifa primul succes din turneul indian.

Dan Alexa a folosit următoarea formulă în confruntarea cu Real Malabar: Botaş - Pleşa, Kusnir, Petre, Fota - Timiş, Raiciu (căpitan), Răsdan - Potecea, Ţâră, Tudoran.

Meciul a avut două reprize de câte 40 de minute, după cum a informat Digi Sport, şi s-a încheiat cu scorul de 12-0 pentru giuleşteni. Pe lista marcatorilor s-au aflat: Fota, Tudoran, Ţâră (4), Vlad Morar (2), Potecea, Popa, Martin (2).

Până la victoria cu Real Malabar, Rapid înregistrase o remiză şi două eşecuri în India:

*Rapid – Volyn Luţk 1-1

*Rapid – Watford U-21 0-2

*Rapid – Atletico Paranense U-23 0-1