Mitu a debutat cu gol la Anderlecht

0

Jucatorul roman Marius Mitu a debutat cu gol la Anderlecht Bruxelles, marcand in minutul 85 al partidei pe care formatia sa a castigat-o, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 6-0, in fata echipei

Jucatorul roman Marius Mitu a debutat cu gol la Anderlecht Bruxelles, marcand in minutul 85 al partidei pe care formatia sa a castigat-o, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 6-0, in fata echipei La Louviere, in prima etapa a campionatului Belgiei. Mitu, care a inscris ultimul gol al echipei Anderlecht, a fost introdus pe teren in minutul 67, in locul lui Zetterberg. In etapa a IV-a a ligii secunde elvetiene, jucatorul Cristian Todea a inscris un gol in minutul 63 al partidei pe care AC Bellinzona a castigat-o, in deplasare, cu scorul de 2-0, impotriva echipei FC Locarno. Todea si coechipierii sai Adrian Pit si Cristian Ianu au fost integralisti. Mijlocasul Mihai Tararache a fost integralist la FC ZUrich, in meciul terminat la egalitate, scor 2-2, pe teren propriu, in fata formatiei FC Thun, in etapa a IV-a a campionatului Elvetiei. Tararache a primit un cartonas galben in minutul 68. Coechipierul sau, Iulian Filipescu, a fost introdus pe teren in minutul 71, in locul lui De Araujo. Mijlocasul Dumitru Mitu a fost titular la NK Rijeka in partida pierduta, in deplasare, cu scorul de 1-5, in fata formatiei Dinamo Zagreb, in etapa a III-a a campionatului Croatiei.