Maria Şarapova se apropie de Simona Halep! Mai are nevoie de doar două victorii pentru a-i lua locul doi

0

Maria Şarapova a învins-o pe Caroline Garcia, din Franţa, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Madrid Open. Dacă ajunge în finală, o devansează pe Simona.

Maria Şarapova  a suferit în meciul cu Garcia, locul 28 WTA, dar a reuşit până la urmă să găsească drumul spre victorie: 6-2, 4-6, 7-5, după două ore şi 36 de minute de joc.

Maria Şarapova s-a calificat în sferturile de finală şi e la doar două victorii de finală. O calificare în ultimul act ar însemna că trece peste Simona Halep în clasamentul WTA. În sferturi, rusoaica va avea un adversar greu, pe Caroline Wozniacki sau pe Agnieszka Radwanska.