LUMEA PARIURILOR SPORTIVE - Cupa UEFA, punctul de atractie

0

Stuttgart - Parma. Italienii au reusit un rezultat mare in tur, meci pe care l-au terminat la egalitate, 0-0, asa ca mai mult din aceasta dubla nu pot scoate. Pentru germani, care nu au decat sanse

Stuttgart - Parma. Italienii au reusit un rezultat mare in tur, meci pe care l-au terminat la egalitate, 0-0, asa ca mai mult din aceasta dubla nu pot scoate. Pentru germani, care nu au decat sanse teoretice la titlu, si alea destul de "subtiri", Cupa UEFA a devenit principalul obiectiv pentru acest sezon, asa ca este de asteptat un asalt la poarta celor din Parma, care, pentru ca ii asteapta un meci foarte greu in Serie A, o deplasare la Lazio, mai mult ca sigur ca nu se vor omori cu firea. Feyenoord - Sporting. Portughezii au castigat meciul tur, dar au avut mult noroc, pentru ca au revenit de la 0-1 cu doua goluri norocoase. In aceste conditii, olandezii se anunta marii favoriti pentru retur, mai ales ca acasa sunt sustinuti de unul dintre cele mai fantastice publicuri din lume, iar Sporting nu are deloc stralucire pe terenurile straine. Newcastle - Heerenven. Nu mai este nevoie sa va spun prea multe despre una dintre cele mai in forma echipe din campionatul englez in acest sezon, mai ales ca ei si-au aratat forta in fata olandezilor chiar pe terenul acestora, castigand cu 2-1. Cum diferenta de valoare este clara, englezii vor incerca sa rezolve problema calificarii foarte repede, fara sa le dea vreo sansa celor de la Heerenven. Middlesborough - Grazer AK. Situatie asemanatoare si in acest joc, cu Middlesborough favorita clara dupa acel 2-2 din tur. Teoretic, ei se pot califica si la un 0-0, dar englezii nu vor astepta sa treaca timpul pentru ca un gol norocos al austriecilor in ultimele minute le-ar putea strica sarbatoarea, asa ca vor incerca sa puna repede o distanta de doua-trei goluri intre ei si austrieci. Sevilla - Panathinaikos. Grecii au castigat meciul tur la limita si vor incerca sa tina cat mai mult de egal, asa ca un X la pauza este foarte probabil. Cine va castiga in cele din urma, este greu de spus si, chiar daca Sevilla are prima sansa, pentru ca este gazda si, aparent, echipa mai puternica, nu este exclus ca pe un contraatac rapid, pe final de meci, grecii sa dea lovitura, asa ca, cel mai bine e sa se parieze pe prima repriza.