Irina Begu, calificare spectaculoasă în turul al doilea la Indian Wells. Diseară e duelul româncelor, Monica Niculescu vs Sorana Cîrstea

0

Irina Begu este prima jucătoare care a intrat în competiţie la Indian Wells, ea jucând azi noapte împotriva sârboaicei Alexandra Krunici.

Begu (locul 36 WTA) a avut un meci greu cu adversara ei, aflată pe locul 47 în lume. Irina a pierdut primul set, scor 3-6, dar a revenit ulterior şi s-a impus cu 6-4 în setul al doilea. S-a intrat în decisiv, unde Irina Begu a jucat aproape perfect şi a câştigat cu 6-1.

În turul următor, Begu o va întâlni pe Karolina Pliskova, care a avut bye în runda inaugurală.

Azi, de la ora 21.00 e programat duelul româncelor Monica Niculescu vs Sorana Cîrstea.

După miezul nopţii, de la ora 1.30, Mihaela Buzărnescu o întâlneşte pe Jeniffer Brady: