Inter Milano, 1-0 cu Ajax

0

Echipa italiană Internazionale Milano s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia olandeză Ajax Amsterdam, în

Echipa italiană Internazionale Milano s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia olandeză Ajax Amsterdam, în manşa secundă a optimilor competiţiei. Golul învingătorilor a fost marcat de Stankovici, în minutul 57, după ce coechipierul său Adriano a ratat un penalti în minutul 27. În tur, scorul a fost egal, 2-2. În sferturi, Inter va întâlni pe Villarreal, care a eliminat în optimi pe Glasgow Rangers. Meciurile sunt programate pe 29 martie, la Milano, şi pe 4 aprilie, la Villarreal.