Indian Wells: Şarapova şi Bouchard au fost şi ele eliminate! Ce jucătoare din Top 10 mai sunt în sferturile de finală

0
Maria Şarapova a fost eliminată de la Indian Wells FOTO Bnpparisbasopen.com

Maria Şarapova a fost eliminată de la Indian Wells de italianca Flavia Pennetta, iar Eugenie Bouchard s-a înclinat în faţa Lesiei Ţurenko (Ucraina).

Maria Şarapova a pierdut în trei seturi meciul cu italianca Flavia Pennetta, cea care deţine titlul de la Indian Wells, Pennetta a pierdut primul set în faţa rusoaicei, după care a mers la vestiare: "Am început să ţip,să fac ceva să îmi eliberez emoţiile". Italianca s-a impus în cele din urmă în faţa locului 2 mondial, scor 3-6, 6-3, 6-2.

Nu doar Şarapova a ieşit ditnre favorite în faza optimilor de finală. Eugenie Bouchard a cedat partida cu Lesia Ţurenko, din Ucraina, scor 7-6, 5-7, 4-6.

În aceste condiţii, doar Serena Williams şi Simona Halep, din jucătoarele aflate în Top 10, s-au calificat în sferturile de finală. Din păcate, ele se pt întâlni în semifinale.