FCSB revine pe primul loc cu o mână de ajutor din partea arbitrului şi un gol senzaţional marcat de Pintilii

0

FCSB a învins Astra cu 3-0 la Giurgiu şi a revenit pe primul loc al clasamentului, cu 41 de puncte, două mai multe ca CFR Cluj.

FCSB a deschis scorul după un penalty acordat uşor de arbitrul Marius Avram, la o fază la care Benzar abia a fost atins de Buş. Gnohere a transformat lovitura de pedeapsă în minutul 27. Man a dublat avantajul în minutul 47, iar Pintilii a pus cireaşa pe tort cu cun gol remarcabil, un şut cu efect din afara careului în minutul 49.

După conflictul de la meciul precedent, Budescu a fost schimbat din nou la pauză, parcă tocmai pentru ca Dică şi jucătorul să dovedească încheierea diferendului

Echipele de start
Astra (4-3-3): Iliev - Belu-Iordache, Erico, Polczak, Stan - Seto, Dandea, Matei - Balaure, Vera, Buş

FCSB (4-2-3-1): Bălgrădean - Benzar, Bălaşa, Planic, Momcilovic - Pintilii, Filip - Man, Budescu, Fl. Tănase - Gnohere