BRD Bucharest Open a avut câştigători români. Toate rezultatele competiţiei

BRD Bucharest Open a avut câştigători români. Toate rezultatele competiţiei

BRD Bucharest Open

BRD Bucharest Open a avut câştigători români: Simona Halep este campioana de la simplu, iar Alexandra Cadanţu şi Elena Bogdan s-au impus în finala de dublu.


Programul şi rezultatele zilei de duminică (finalele)

15.00 Elena Bogdan/Alexandra Cadanţu (543 WTA/97 WTA, ambele România): vs. Cagla Buyukakcay (Turcia)/Karin Knapp (Turcia/Italia): 6-2, 1-6, 7-10.
17.40 Simona Halep (3 WTA, România) - Roberta Vinci (24 WTA, Italia): 6-1, 6-3.


Programul şi rezultatele zilei de sâmbătă 

  • 15.00 Kristina Kucova (166 WTA, Slovacia) - Roberta Vinci (24 WTA, Italia): 1-6, 3-6.
  • 17.00 Monica Niculescu (68 WTA, România) - Simona Halep (3 WTA, România): 2-6, 6-4, 1-6.
  • 15.00, terenul 1Cagla Buyukakcay/Karin Knapp (148 WTA, Turcia/47 WTA, Italia) vs. Paula Kania/Anna Tatishvili (172 WTA/108 WTA, Polonia/USA): 6-7, 6-3, 10-4.
  •  Elena Bogdan/Alexandra Cadanţu (543 WTA/97 WTA, ambele România) vs. Katarzyna Piter/Olga Savciuk (104 WTA/200 WTA, Polonia/Ucraina): 6-4, 4-6, 10-4.

Programul şi rezultatele zilei de vineri

  • 15.00 Monica Niculescu (68 WTA, România) vs. Polona Hercog (61 WTA, Slovenia): 6-2, 2-6, 7-6 (7-3).
  • 16.00 Kristina Kucova (166 WTA, Slovacia) vs. Danka Kovinici (112 WTA, Muntenegru): 6-4, 1-6, 6-3.
  • 16.00 Cagla Buyukakcay/Karin Knapp (148 WTA, Turcia/47 WTA, Italia) vs. Irina-Camelia Begu/Maria Irigoyen (64 WTA/165 WTA, România/Argentina): 7-5, 5-7, 10-8.
  • 17.00 Petra Cetkovska (78 WTA, Cehia) vs. Roberta Vinci (24 WTA, Italia): 5-7, 3-6.
  • 18.00 Katarzyna Piter/Olga Savciuk (104 WTA/200 WTA, Polonia/Ucraina) vs. Kiki Bertens/Tamira Paszek (85 WTA/111 WTA, Olanda/Austra): 6-2, 4-6, 10-8.
  • 18.30 Raluca Olaru/Valeria Solovyeva (887 WTA/297 WTA, România/Rusia): 3-6, 5-7.
  • 20.00 Simona Halep (3 WTA, România) vs. Lara Arruabarrena (120 WTA, Spania): 6-3, 6-1.

Programul şi rezultatele zilei de joi

  • 15.00 Petra Cetkovska (78 WTA) vs. Kiki Bertens (85 WTA): 6-4, 3-6, 7-6 (7-4).
  • 15.00 Danka Kovinici (112 WTA, Muntenegru) vs. Karin Knapp (67 WTA): 6-4, 2-6, 6-3.
  • 19.00 Simona Halep (3 WTA) vs. Aleksandra Krunici (155 WTA): 6-2, 6-4.
  • 19.30 Silvia Soler-Espinosa (79 WTA) vs. Roberta Vinci (24 WTA): 6-3, 2-6, 1-6.
  • 19.30 Katarzyna Piter/Olga Savciuk (104 WTA/200 WTA, Polonia/Ucraina) vs. Petra Cetkovska/Alexandra Panova (28 WTA/131 WTA, Cehia/Rusia): 6-2, 6-3.

Programul şi rezultatele zilei de miercuri

  • 15.00 Kiki Bertens (85 WTA, Olanda) vs. Irina-Camelia Begu (64 WTA, România): 6-0, 3-6, 6-2.
  • 15.00 Cagla Buyukakcay (164 WTA, Turcia) vs. Lara Arruabarrena (120 WTA, Spania): 5-7, 6-3, 6-7 (6-8).
  • 15.00 Paula Kania/Anna Tatishvili (172 WTA/108 WTA, Polonia/USA) vs. Oksana Kalashnikova/Aleksandra Krunici (361 WTA, Georgia/155 WTA, Serbia): 7-5, 3-6, 10-7.
  • 16.30 Katarzyna Piter (104 WTA, Polonia) vs. Polona Hercog (61 WTA, Slovenia): 2-6, 7-5, 6-7 (4-7).
  • 16.30 Kristina Kucova (166 WTA, Slovacia) vs. Cristina Dinu (228 WTA, România): 6-2, 6-3.
  • 17.00 Simona Halep (3 WTA, România) vs. Indy de Vroome (190 WTA, Olanda): 6-0, 6-4.
  • 18.30 Monica Niculescu (68 WTA, România) vs. Elitsa Kostova (244 WTA, Bulgaria): 7-5, 7-5.
  • 19.00 Lara Arruabarrena/Silvia Soler-Espinosa (122 WTA/79 WTA, ambele Spania): 6-3, 3-6, 9-11.
  • 20:00 Alexandra Dulgheru (98 WTA, România) vs. Roberta Vinci (24 WTA, Italia): 2-6, 3-6.

Programul şi rezultatele zilei de marţi

  • 15.00 Petra Cetkovska (78 WTA, Cehia) vs. Alexandra Cadanţu (97 WTA, România): 6-3, 6-2.
  • 15.00 Anett Kontaveit (168 WTA, Estonia) vs. Danka Kovinici (112 WTA, Muntenegru): 1-6, 4-6.
  • 15.00 Paula Kania/Anna Tatishvili (172 WTA/108 WTA, Polonia/USA) vs. Tatiana Bua/Daniela Seguel (519 WTA/294 WTA, Argentina/Chile): 6-1, 6-2.
  • 15.00 Alize Lim (146 WTA, Franţa) vs. Elitsa Kostova (244 WTA, Bulgaria): 6-3, 4-6, 5-7.
  • 16.30 Silvia Soler-Espinosa (79 WTA, Spania) - Sesil Karatantcheva (183 WTA, Kazahstan): 6-2, 6-1.
  • 17.00 Raluca Olaru (887 WTA, România) vs. Karin Knapp (67 WTA, Italia): 1-6, 3-6.
  • 17.00 Aleksandra Krunici (155 WTA, Serbia) - Alexandra Panova (131 WTA, Rusia): 4-6, 6-3, 6-1.
  • 18.30 Kiki Bertens/Tamira Paszek (85 WTA/111 WTA, Olanda/Austra) vs. Tamara Curovic/Elitsa Kostova: 6-1, 6-4.
  • 19.00 Reka-Luca Jani/Veronika Kapshay (254 WTA/325 WTA, Ungaria/Ucraina) vs. Elena Bogdan/Alexandra Cadanţu (543 WTA/97 WTA, ambele România): 2-6, 6-7 (5-7).
  • 19.00 Lyudmyla Kichenok/Nadia Kichenok (159 WTA/110 WTA, ambele Ucraina) vs. Irina-Camelia Begu/Maria Irigoyen (64 WTA/165 WTA, România/Argentina): 4-6, 2-6.
  • 20.00 Katarzyna Piter (104 WTA, Polonia) vs. Andreea Mitu (211 WTA, România): 6-0, 1-6, 7-6 (7-5).

Programul şi rezultatele de luni
(meciurile marcate cu * fac parte din tabloul principal)

  • 14.00 Kiki Bertens (86 WTA, Olanda) vs. Yulia Putintseva (212 WTA, (Kazahstan): 7-5, 6-4.
  • 14.00 Vanda Lukacs (569 WTA, Ungaria) vs. Elitsa Kostova (260 WTA, Bulgaria): 3-6, 5-7.
  • 14.00 Sesil Karatantcheva (171 WTA, Kazahstan) vs. Indy de Vroome (194 WTA, Olanda): 7-5, 6-2.
  • 14.00 Anastasia Grymalska (242 WTA, Italia) vs. Anett Kontaveit (176 WTA, Estonia): 4-6, 4-6.
  • * 15.00 Veronica Cepede Royg (139 WTA, Paraguay) vs. Cagla Buyukakcay (148 WTA, Turcia): 2-6, 3-6.
  • * 15.00 Lara Arruabarrena (122 WTA, Spania) vs. Annika Beck (54 WTA, Germania): 4-6, 6-2, 7-6.
  • 16.00 Oksana Kalashnikova/Aleksandra Krunici (361 WTA, Georgia/155 WTA, Serbia) vs. Janette Husarova/Renata Voracova (Slovacia/173 WTA, Cehia): 6-4, 0-6, 10-4.
  • * 16.30 Klara Koukalova (32 WTA, Cehia) vs. Monica Niculescu (67 WTA, România): 3-6, 0-6.
  • * 17.00 Anna Schmiedlova (58 WTA, Slovacia) vs. Kristina Kucova (156 WTA, Slovacia): 3-6, 3-6.
  • * 17.00 Anna Tatishvili (113 WTA, USA) vs. Polona Hercog (63 WTA, Slovenia): 4-6, 3-6.
  • 19.00 Ioana Ducu/Ioana Loredana Roşca (1107 WTA/672 WTA, ambele România) vs. Cagla Buyukakcay/Karin  Knapp (148 WTA, Turcia/47 WTA, Italia): 2-6, 6-7 (1-7).
  • * 18.30 Nadiia Kichenok (112 WTA, Ucraina) vs. Cristina Dinu (223 WTA, România): 0-6, 3-6.

Simona Halep, campioana de la BRD Bucharest Open FOTO Eduard Enea

Imagini din aceeasi galerie
  • Simona Halep, campioana de la BRD Bucharest Open FOTO Eduard Enea
  • Simona Halep, campioana de la BRD Bucharest Open FOTO Eduard Enea
  • Simona Halep, campioana de la BRD Bucharest Open FOTO Eduard Enea
  • Simona Halep, campioana de la BRD Bucharest Open FOTO Eduard Enea
  • Simona Halep, campioana de la BRD Bucharest Open FOTO Eduard Enea
  • Simona Halep (stânga) şi Roberta Vinci, finalistele de la BRD Bucharest Open FOTO Eduard Enea
  • Alexandra Cadanţu (stânga) şi Elena Bogdan, campioanele probei de dublu de la BRD Bucharest Open FOTO Eduard Enea
  • Elena Bogdan (stânga) şi Alexandra Cadanţu, campioanele probei de dublu de la BRD Bucharest Open FOTO Eduard Enea
Distribuie imaginea
citeste totul despre: