Brasovul, victorie prin doua goluri in ultimele minute

0

FC Brasov a reusit sa invinga pe FC Oradea cu scorul de 2-1, dupa un final de infarct si in urma unei reprize secunde in care oaspetii puteau castiga la scor. Prima faza importanta a meciului a

FC Brasov a reusit sa invinga pe FC Oradea cu scorul de 2-1, dupa un final de infarct si in urma unei reprize secunde in care oaspetii puteau castiga la scor. Prima faza importanta a meciului a constituit-o accidentarea brasoveanului Robert Dani, care a ramas fara doi dinti dupa o ciocnire cu Nae Stanciu. Mijlocasul lui Lacatus a primit ingrijiri in ambulanta de la marginea terenului, fiind inlocuit cu Onofras. Presati de pozitia din subsolul clasamentului, brasovenii au presat in prima parte a jocului, cand au trimis mingea in bara si au ratat o lovitura de pedeapsa prin Mugurel Buga. In minutul 50, ratarile gazdelor s-au razbunat si Daniel Stan a profitat de neatentia lui Miclaus, invingandu-l cu un sut plasat pe Prunea. Oradenii puteau obtine o victorie lejera, dar s-au jucat cu ocaziile. "Stegarii" s-au dezmeticit de-abia in minutul 88, atunci cand Baicu a egalat printr-un gol de exceptie. In cel de-al treilea minut al prelungirilor, la ultima centrare in careul oradean, mingea s-a lovit de piciorul lui Nicolae Iorga si a intrat in poarta, aducand gazdelor o victorie la care nu mai spera nimeni.