Atlético Madrid, surpriza serii: spaniolii au reuşit să învingă Liverpool, care traversează poate cea mai bună perioadă

0
Atlético Madrid, surpriza serii de Champions League

Atlético Madrid a produs surpriza, marţi, în confruntarea cu Liverpool, pe care a învins-o, cu 1-0, într-o perioadă în care „cormoranii” sunt pe val.

Atlético Madrid a fost, probabil, surpriza serii de marţi, după ce a reuşit să înscrie un gol care a făcut diferenţa şi să o învingă pe Liverpool, în optimile de finală de Champions League.

Unica reuşită a partidei i-a purtat semnătura lui Saúl, care a reuşit să înscrie, încă din minutul patru, dintr-o lovitură din şase metri. Apoi, în tot restul meciului, formaţia lui Jürgen Klopp n-a reuşit să găsească nici măcar golul egalizator, darămite victoria.

Liverpool va avea ocazia să-şi confirme statutul de campioana Europei şi să îşi ia revanşa în manşa secundă, care se va disputa pe Anfield, pe 11 martie, câştigătoarea duelului general urmând să evolueze în sferturile de finală ale Champions League.