Atletico Madrid şi Celta Vigo s-au calificat în optimile de finală ale Cupei Spaniei

0

Echipele Atletico Madrid şi Celta Vigo s-au calificat în optimile de finală ale Cupei Spaniei, după ce au învins, joi, pe teren propriu, formaţiile Reus Deportiu (liga a treia) şi Almeria, în manşa secundă a 16-imilor de finală ale competiţiei, informează Marca.

Atletico Madrid a trecut, cu scorul de 1-0 (0-0), de Reus Deportiu. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Thomas, în minutul 53. În tur, Atletico Madrid s-a inpus, în deplasare, cu scorul de 2-1.

Celta Vigo a învins, cu scorul de 1-0 (1-0), pe Alemria. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Daniel Wass, în minutul 41. În tur, Celta Vigo s-a impus, în deplasare, cu scorul de 3-1.

Partidele Granada - Leganez (în tur 1-2) şi Villarreal - Huesca (în tur 2-3) se vor disputa în această seară.