Argentina - Brazilia 1-1, în preliminariile pentru CM 2018. "Pumele" au doar două puncte din trei meciuri

0

Fără Lionel Messi, accidentat, Argentina a condus Brazilia cu 1-0 la Buenos Aires, dar a fost egalată în partea a doua.

Amânată o zi din cauza unei furtuni puternice, partida dintre Argentina şi Brazilia s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Argentina a dominat clar prima parte şi a dat gol prin Lavezzi, în minutul 34. Impulsionată de intrarea lui Douglas Costa, Brazilia a echilibrat jocul în partea a doua şi a egalat prin Lucas Lima în minutul 60.

Argentina are doar două puncte după trei meciuri şi va juca marţi încă un meci extrem de dificil, pe terenul Columbiei.

Argentina: Romero - Roncaglia, Otamendi, F. Mori, Rojo - Biglia, Mascherano, Banego - Di Maria, Higuain, Lavezzi.

Brazilia: Alisson, Alves, Miranda, David Luiz, Filipe, Elias, Luiz Gustavo, Willian, Lucas Lima, Oliveira, Neymar

Peru – Paraguay 1-0

Clasament: 1. Ecuador 9p, 3. Chile 7p, 3. Uruguay 6p, 4.Brazilia 4p, 5.Paraguay 4p, 6. Columbia 4p, 7. Bolivia 3p. 8. Peru 3p, 9. Argentina 2p, 10. Venezuela 0p,

*Se califică direct locurile 1-4, iar locul 5 va juca „baraj” cu o echipă din Oceania.