Adi Ilie, furat pe "Bernabeu"

0

Adrian Ilie a fost folosit titular de antrenorul Rafa Benitez in derby-ul etapei a 20-a a Primerei Division, in care Valencia a intalnit in deplasare campioana en-titre, Real Madrid. Meciul, unul

Adrian Ilie a fost folosit titular de antrenorul Rafa Benitez in derby-ul etapei a 20-a a Primerei Division, in care Valencia a intalnit in deplasare campioana en-titre, Real Madrid. Meciul, unul foarte incitant, a fost castigat in final de madrileni, care s-au impus greu, cu 1-0, prin golul lui Morientes din minutul 71, dar si cu ajutorul arbitrului Alexis Manuel Perez Perez. Jucatorul roman a avut o evolutie exceptionala, creandu-si cateva ocazii bune de a marca si chiar inscriind un gol perfect valabil in minutul 2 al partidei, anulat pe motiv de ofsaid. Presa spaniola de ieri aloca mari spatii reusitei lui Adrian Ilie, titrand cu litere de o schioapa ca Valencia a fost jefuita pe "Santiago Bernabeu". "Ilie a trimis balonul cu capul in plasa. A fost gol valabil, toata lumea a vazut acest lucru. Mai putin cei care ar fi trebuit sa valideze golul", nota ieri cotidianul "Las Provincias". Dupa partida "Cobra" s-a declarat dezgustat de prestatia arbitrului, spunand ca are aceeasi senzatie ca atunci cand i s-a furat portofelul. In Segunda Division, portarul Bogdan Stelea a fost trecut pe foaia de joc a meciului dintre Salamanca si Numancia, cu toate ca el si-a dat deja acordul pentru transferul in Divizia A, la Rapid. La Salamanca, echipa care s-a impus cu 2-0, a evoluat doar Lucian Marinescu, goalkeeper-ul nationalei noastre fiind rezerva. De partea cealalta, la Numancia, Laurentiu Rosu a fost titular, in vreme ce Jean Barbu a intrat in minutul 64 in locul lui Ojeda.