Înfrângere istorică pentru una dintre favoritele de la Indian Wells. A fost trimisă acasă în 59 de minute

0

Turneul de la Indian Wells continuă în aceeaşi notă a marilor surprize, una dintre cele mai mari fiind consemnate în sferturile de finală.

Angelique Kerber, singura jucătoare din circuit care avea în 2018 mai multe victorii decât Simona Halep, a fost eliminată în mai puţin de o oră.

Kerber a pierdut în sferturi la Indian Wells în faţa rusoaicei Daria Kasatkina, care i-a administrat un sec 6-0, 6-2. Partida a durat 59 de minute.

Kasatkina are 20 de ani, ocupă locul 19 WTA şi este una dintre performerele de la Indian Wells. Ea le-a mai eliminat pe Siniakova, Sloane Stephens şi Caroline Wozniacki.