HC Vaslui a învins Poli Iaşi şi într-un meci amical

0

Handbaliştii vasluieni nu au stat degeaba în această pauză şi au jucat mai multe meciuri de pregătire. În ultimul dintre ele, care a avut loc la sfârşitul săptămânii trecute, vasluienii s-au impus pe terenul studenţilor de la Iaşi cu scorul de 49-43.

Elevii antrenaţi de Liviu Gugleş şi Laurenţiu Cozma nu s-au menajat deloc în întâlnirea amicală cu cei de la Poli Iaşi şi au reuşit să câştige toate cele trei reprize ale partidei (15-14; 17-15; 17-14).

„Mai avem multe de pus la punct pentru a fi o echipă competitivă la baraj. Sperăm ca în perioada scurtă rămasă să reușim să facem o pregătire cât mai bună, astfel încât să ne prezentăm cât mai bine la turneul de accedere în Liga Națională", a spus Liviu Gugleş.

Următorul meci oficial al handbaliştilor vasluieni va avea loc joi, 26 aprilie, pe teren propriu, cu începere de la ora 17:30, în compania celor de la Interhandball Bucureşti.