Timişoara: Meciul titularilor: Poli - Debrecen 1-1 (LIVE TEXT)

0

Timişorenii susţin cel de-al doilea joc de pregătire de astăzi, cu Debrecen VSC, pe stadionul principal din localitatea ungară.

Reamintim că, în această dimineaţă, bănăţenii au învins echipa a doua a campioanei Ungariai, DVSC Debrecen, cu 4-0. (Bonfim 65', Magera 73', 89', Nibombe 83').

Partida vedetă se dispută de la ora 19.30, pe nocturnă, pe arena mare din Debrecen. Iată primul "unsprezece" trimis în teren de tehicianul Ovidiu Sabău: Pantilimon - Bădoi, Luchin, Cisovsky, Latovlevici - Arman Karamyan, Alexa, Borbely, Artiom Karamyan - Magera, Bucur. Şi Zoran Spisljak, antrenorul sârb al echipei maghiare, a aliniat cel mai bun lot.

Timişorenii se vor întoarce joi, de la Debrecen, urmând să ajungă la acasă, cu autocarul, în jurul orei 19.00. Duminică, 12 iulie, va avea loc reunirea formaţiei, iar în aceeaşi zi, la ora 16.20, delegaţia echipei FC Timişoara va pleca în cantonamentul din Austria, pe calea aerului.

Final de partidă. "Poli" şi DVSC Debrecen au terminat la egalitate, 1-1. Golurile au fost marcate de Czvitkovics (min.23, din penalty) şi Vrsici (min.68).

Minutul 70. Intervenţie excelentă a lui Taborda, care respinge un şut periculos al maghiarilor, de sub bară.

GOOOOL. Minutul 68. Dare Vrsic marchează după un şut de la 14 metri, după o pasă primită de la Abiodun (1-1).

Minutul 60. Schimbare în poarta bănăţenilor. Intră portughezul Taborda în locul lui Pantilimon.

Minutul 55. Ovidiu Sabău face o schimbare în grup. Intră Bonfim, Mera, Nibombe, Maxim, Stancu, Abiodun, Vrsic, Curtean, Parks şi Chiţu.

Minutul 49. Ratare uriaşă a echipei timişorene. Lovitura de cap a lui Cisovski din 6 metri este respinsă cu greu de portarul advers.

S-a reluat repriza secundă.

Minutul 45. Până la pauză Debrecen şi "Poli" au mai reuşit nicio ocazie importantă de poartă. Gazdele conduc după 45 de minute, cu 1-0, prin golul lui Czvitkovics

Minutul 28. Nigerianul Dudu Omagbeni şuteaza în bara porţii lui Pantilimon.

Minutul 27. Ocazie bună pentru bănăţeni în careul advers. Bucur şi Artiom Karamyan trec pe lângă egalare,

GOOOOL. Minutul 22. Lovitura de la 11 metri pentru DVSC Debrecen. Execută şi marchează Peter Czvitkovics (0-1).

Minutul 13. Lovitură liberă executată de Cisovski de la 25 m, respinsă greu de portarul echipei din Debrecen.

Minutul 7. DVSC atacă. Şut Gergely Rudolf din 20 metri, prinde cu siguranţă Pantilimon.

Minutul 3. Şut Arman Karamyan din 14 metri, balonul trece pe lângă bară.

Minutul 1. "Poli" începe în forţă.  Arbitrul anulează golul marcat de Arman Karamyan, care se afla în offside.