Târgu-Jiu: Pandurii au remizat cu FC Drobeta, scor 1-1

0
Târgu-Jiu:  Pandurii au remizat cu FC Drobeta, scor 1-1

Fotbaliştii de la Pandurii au remizat în această seară în amicalul susţinut la Târgu Jiu cu echipa de liga a doua FC Drobeta, scorul final al partidei fiind 1-1.

În timp ce antrenorul Sorin Cârţu a folosit jucătorii care nu au evoluat cu Astra Ploieşti sau au jucat mai puţin la acest meci şi pe cei care n-au intrat în vederile sale la jocul din prima etapă, oaspeţii de la Drobeta au trimis pe teren prima echipă, fiind unul dintre ultimele meciuri de verificare înaintea debutului în noul sezon.

Pentru Pandurii a marcat un junior

Meciul s-a disputat pe terenul trei din incinta stadionului Municipal, încheindu-se la egalitate, 1-1, golurile celor două formaţii fiind marcate de Stoica pentru FC Drobeta şi de Vlăduţ Ilie pentru Pandurii . În prima parte a meciului,  antrenorul Sorin Cârţu i-a trimis pe teren pe Mingote, Rusu, Lima, Rada, Diaconu, Basara, Murgan, Nalaţi, Dedu, Lazici şi Arrieta. Pe parcursul reprizei a doua au mai jucat: Livşit, Luţu, Mohora, Pleaşcă, Ilie, Moldovan şi Tătaru, cei mai mulţi fiind juniori ai clubului Pandurii iar pe parcursul reprizei a doua au mai intrat o serie de juniori ai clubului printre care şi marcatorul golului, Vlăduţ Ilie.