Liga a II-a / Gaz Metan CFR Craiova a zdrobit liderul CS Mioveni

0

În etapa a 14-a a Ligii a II-a, disputată astăzi, craiovenii de la Gaz Metan CFR au reuşit o victorie de răsunet în faţa liderei Seriei a 2-a, CS Mioveni.

Trupa lui Jerry Gane s-a impus în faţa argeşenilor, la Depou, cu scorul de 3-0, toate golurile fiind marcate în repriza secundă.

Neacşa a deschis scorul în minutul 48, dintr-o lovitură liberă de la 22 de metri, iar Boroiban a făcut 2-0, după ce a scăpat singur cu portarul (52).

Tabela a fost închisă de Trifu, în minutul 80, care a trimis peste portarul Mioveniului, după un alt contraatac rapid.

Celelalte rezultate ale seriei: Mureşul Deva - CSM Vâlcea 2-1, FC Argeş - FC Silvania 2-1, Arieşul Turda - ACU Arad 0-0, Voinţa Sibiu - Politehnica Iaşi 2-1, UTA Arad - Unirea Alba Iulia 2-0. Partida Petrolul Ploieşti - FC Bihor se joacă mâine, de la ora 12.00. ALRO Slatina a stat.