Cluj: „U” Transilvania, învinsă acasă de Steaua

0

Handbaliştii echipei „U” Transilvania s-au înclinat aseară, în Sala Sporturilor „Horia Demian”, în faţa puternicei formaţii a Stelei, scor 22-30

Steaua nu le-a dat nicio şansă băieţilor antrenaţi de Remus Moldovan şi a reuşit, fără mari probleme, să obţină victoria. Dacă în prima parte, meciul a fost relativ echilibrat, „roş-albaştrii” conducând doar cu 14-10 la pauză, în repriza secundă clujenii au cedat şi au fost învinşi fără drept de apel.

Astfel, după patru etape scurse din actuala ediţie a Ligii Naţionale, clujenii nu au decât trei puncte în clasament. Acestea au fost acumulate din întâlnirile cu Minaur Baia-Mare (23-23) şi CSM Medgidia (30-28). Prima înfrânegere a fost înregistrată pe terenul celor de la HCM Constanţa, scor 22-36.

Următorul joc al celor de la „U” Transilvania va avea loc în deplasare cu SC Rom Cri Braşov.