Cluj: Huliganii de la „U” ne-au făcut de râs la Budapesta

0

Suporterii care şi-au dat în petic la Budapesta sunt fanii Universităţii Cluj. Până spre finalul primei părţi a jocului de ieri totul a decurs normal. Au fost aplauze la unison pentru Cozma, s-au respectat imnurile. În repriza a doua a început războiul.

În minutul 26 al meciului, circa 20-30 de indivizi la bustul gol şi îmbibaţi de alcool au intrat în sectorul rezervat românilor. Misiunea lor a fost clară încă de la început, când de pe scări au început să arate semne obscene spre galeria lui Ujpest.

După pauză însă, s-a dezlănţuit iadul. Huliganii, suporteri ai echipelor „U” Cluj, Dinamo, dar şi din alte părţi ale ţării, au aprins torţe şi le-au aruncat pe teren, una dintre ele fiind foarte aproape să lovească un cameraman maghiar.