Gloria Buzău rămâne pe locul patru al Ligii a doua, după remiza de miercuri

0
Golul buzoienilor a fost înscris de Bobe

Gloria Buzău a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată ieri, în Crâng, împotriva formaţiei CS Baloteşti. În urma acestui rezultat, gruparea buzoiană şi-a asigurat matematic prezenţa în play-off-ul Ligii a doua.

Ieri, s-a disputat etapa cu numărul 20 a Ligii a doua la fotbal. Gloria Buzău a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe teren propriu împotriva formaţiei CS Baloteşti. Oaspeţii au deschis scorul, în minutul 66, prin Bogdan Oprea, care a speculat o gafă a defensivei buzoiene.

Jucătorii Gloriei au reuşit să egaleze cu doar patru minute înainte de fluierul final al meciului. Bobe a înscris cu o lovitură de cap din marginea careului mic.

Deşi gazdele au avut mai multe ocazii decât formaţia ilfoveană, tehnicianul Gloriei Buzău, Viorel Ion, s-a arătat totuşi mulţumit de remiza din partida cu CS Baloteşti.

În urma remizei de ieri, Gloria Buzău rămâne pe locul patru în clasamentul seriei I a Ligii a doua, cu 31 de puncte. După ce formaţia Unirea Slobozia s-a retras din campionat, pentru buzoieni urmează încă un week-end liber.

Elevii lui Viorel Ion vor profita de această pauză şi disputa un joc de pregătire cu Dunărea Călăraşi, meci  programat sâmbătă dimineaţă.